HISTORIA  >  NAPISALI O NAS  >  SZCZEGÓŁY
2013-07-06
Rusza małopolski szlak powstania styczniowego

Na razie dziewięć, a docelowo 23 gminy znajdą się na nowo utworzonym Małopolskim Szlaku Powstania Styczniowego. Jest na nim również Kraków.

Przedsięwzięcie realizuje stowarzyszenie Małopolskie Centrum Edukacji "MEC", a inicjatywa ta wpisuje się w tegoroczne obchody 150. rocznicy powstania styczniowego.

Wkrótce w terenie pojawią się tablice wskazujące miejsca, które podczas przemierzania szlaku należy odwiedzić. Już teraz natomiast na stronie internetowej www.patriotycznykrakow.pl dostępna jest bezpłatna aplikacja multimedialna: przewodnik turystyczny w wersji mobilnej - z mapami, zdjęciami, historią miejsc związanych z powstaniem i ciekawostkami.

Aplikację można pobrać np. na smartfon, skanując zamieszczony na stronie tzw. kod QR, i tak zaopatrzonym wyruszyć na szlak. W przyszłości kody QR znajdziemy także w terenie, na tablicach informacyjnych szlaku.

Jeszcze w tym miesiącu ruszy też specjalna strona internetowa www.1863szlak.pl, która będzie obszernym źródłem wiedzy na temat powstania styczniowego na terenie Małopolski.

wstecz              Strona Małopolskiego Szlaku Powstania Styczniowego