OBCHODY  >  WYDARZENIA  >  SZCZEGÓŁY
13.04.2013
1863. Powstań. Gra miejska
Misje kurierskie, potyczki i bitwy, szkolenia bojowe i pomoc cywilom - to tylko niektóre z wyzwań, jakim przyszło sprostać uczestnikom historycznej gry miejskiej o Powstaniu Styczniowym. "1863. Powstań!", w sobotę 13 kwietnia na ulicach Krakowa.

Do udziału w nietypowej lekcji historii zaproszono 4-5-osobowe drużyny. Każda drużyna to grupa ochotników - zalążek oddziału powstańczego. Celem graczy była rozbudowa swojego oddziału, jego uzbrojenie i utrzymanie w jak najlepszej kondycji do końca pięciogodzinnej rozgrywki.

Gra obejmowała wydarzenia z okresu Powstania od 13 lutego do początku maja 1863 r. w Krakowie i na obszarach zaboru rosyjskiego graniczących z Galicją. By wykonać główne, zadanie zawodnicy musieli pracować na rzecz Powstania m.in. gromadząc broń, pieniądze, wspierając szpital powstańczy, przemycając meldunki, szkoląc się i wreszcie - walcząc po przekroczeniu rosyjskiego kordonu.

Organizatorami zabawy były Centrum Młodzieży im. Henryka Jordana w Krakowie, Rada Dzielnicy I, Rada Dzielnicy II oraz Teatr Goteska w Krakowie. Patronem medialnym jest Gazeta Wyborcza.
ta informacja posiada w swojej galerii zdjęć:  12  na stronach:  1
wstecz              Strona Małopolskiego Szlaku Powstania Styczniowego